Ιστορία Θεσμού

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 5Χ5 Φοιτητών & Σπουδαστών Unileague ξεκίνησε πριν από 17 χρόνια στην Αθήνα και γρήγορα εδραιώθηκε ως θεσμός όλης της Ελλάδας και της Κύπρου. Οι φοιτητές και οι σπουδαστές από όλα τα σπουδαστικά Ιδρύματα και τις κατά τόπους σχολές στήριξαν το όραμα αυτό, έφτιαξαν την ομάδα τους και αποτελούν μέχρι σήμερα την ψυχή της διοργάνωσης.

Κάθε χρόνο, η Πανελλήνια Τελική Φάση φιλοξενεί φαντασμαγορικές δράσεις και εκπλήξεις για τους πρωταθλητές των πόλεων, οι οποίοι διεκδικούν τα τρόπαια σε πρωτάθλημα και Κύπελλο και αποτελεί σημείο αναφορά για το Unileague.

Αναλυτικά οι πρωταθλητές ανά διοργάνωση:

UniLeague 1: Πρωταθλητής: Κέντρο Αθλητικού Ρεπορτάζ, 2η θέση: Μαθηματικό, 3η θέση: Πάντειος


UniLeague 2: Πρωταθλητής:  Οδοντοτεχνική, 2η θέση: Κέντρο Αθλητικού Ρεπορτάζ, 3η θέση: Πάντειος


UniLeague 3: Πρωταθλητής: Νομική 2, 2η θέση: Μεταλλειολόγοι, 3η θέση: Πληροφορική 1 

                         Κυπελλούχος: Ηλεκτρολόγοι 1


UniLeague 4: Πρωταθλητής: Πληροφορική 1, 2η θέση: Μηχανολόγοι 3, 3η θέση:  Πληροφορική 2

                        Κυπελλούχος: Μεταλλειολόγοι


UNILeague 5: ΑΘΗΝΑ: Πρωταθλητής: ΤΕΦΦΑ 4 (COHA BABBA), 2η θέση: Sport College, 3η θέση:  Ιατρική 1

                                         Κυπελλούχος: ΣΒΙΕ

                         ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ: Πρωταθλητής: Αρχιτεκτονική (ΑΠΑΙΣΙΟΙ), 2η θέση: Χημικοί Μηχανικοί , 3η θέση:  Γεωλογία 2

                                                      Κυπελλούχος: Χημικό 1 (DRINK TEAM)

                         ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ: Πρωταθλητής: ΤΕΦΑΑ 4 (COHA BABBA)-(Αθήνα) , 2η θέση: Αρχιτεκτονική (ΑΠΑΙΣΙΟΙ)-(Θεσσαλονίκη)


UNILeague 6: ΑΘΗΝΑ: Πρωταθλητής: ΤΕΦΑΑ 3 (ΜΠΑΝΓΚΟΚ ΜΠΡΑΒΟ), 2η θέση: ΤΕΦΑΑ 4 (COHA BABBA) , 3η θέση:  Νομική 2 (ΔΡΑΚΩΝ)

                                         Κυπελλούχος: ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ 2 (ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ)

                         ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ: Πρωταθλητής: ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ (ΔΕΛΤΑ), 2η θέση: Χημικό 1 (DRINK TEAM) , 3η θέση:  Οικονομικό (TREERIVER CITY)

                                                      Κυπελλούχος: Ιστορικό Αρχαιολογικό (INSOLENTES)

                         ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Πρωταθλητής: Επιστ. Υπολογιστών 5 (STALEEDS) , 2η θέση: ΣΤΕΓ 2 (ΡΟΖ ΑΛΗΤΕΣ) , 3η θέση:  ΣΤΕΦ 8 (ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ)

                                              Κυπελλούχος: ΣΤΕΦ 12 (ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ 2006)

                         ΠΑΤΡΑ: Πρωταθλητής: Ηλεκτρολόγοι Μηχ.3 (SANTOS LAGUNA), 2η θέση: TEI Ηλεκτρολογίας 1 (ΚΑΛΑ ΕΣΕΙΣ) , 3η θέση:  Μηχ. Η/Υ & Πληροφορική 3                             (ΦΛΟΥΣΚΟΥΝΗΔΕΣ)

                                      Κυπελλούχος: Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών (ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ)
                         ΒΟΛΟΣ - ΛΑΡΙΣΑ: Πρωταθλητής: Μηχανολογία (ΘΥΡΑ 13 ΛΑΡΙΣΑΣ), 2η θέση: Οικονομικής Επιστ. 2 (DRINK TEAM) , 3η θέση:  ΓΦΠ 2 (MOBILECAFE)

                                                        Κυπελλούχος: Μηχανολόγοι Μηχ. 6 (CHIMABUE FC)
                         ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ: Πρωταθλητής: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ - ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ (ΔΕΛΤΑ) ,  2η θέση: ΛΑΡΙΣΑ - Μηχανολογία (ΘΥΡΑ 13),  3η θέση: ΑΘΗΝΑ - ΤΕΦΑΑ 3 (ΜΠΑΝΓΚΟΚ                           ΜΠΡΑΒΟ),  4η θέση: ΠΑΤΡΑ - Ηλεκτρολόγοι Μηχ.3 (SANTOS LAGUNA),  5η θέση: ΗΡΑΚΛΕΙΟ - Επιστ. Υπολογιστών 5 (STALEEDS),  6η θέση: ΗΡΑΚΛΕΙΟ -                           ΣΤΕΓ 2 (ΡΟΖ ΑΛΗΤΕΣ),  7η θέση: ΑΘΗΝΑ - Νομική 2 (ΔΡΑΚΩΝ) ,  8η θέση: ΑΘΗΝΑ -  ΤΕΦΑΑ 4 (COHA BABBA)

 

UNILeague 7: ΑΘΗΝΑ: Πρωταθλητής: ΤΕΦΑΑ 3 (ΕΝΩΣΙΣ ΤΕΦΑΑ), 2η θέση: ΤΕΦΑΑ 2 (ΡΕΘΥΜΝΟ CITY) , 3η θέση:  Πάντειο 4 (ΛΟΥΚΙ-ΛΟΥΚ)

                                         Κυπελλούχος: Θετικών Επιστημών (SOSP)

                         ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ: Πρωταθλητής: Πληροφορική 1 (MEDISOF PC), 2η θέση: Μαθηματικό 2 (ΟΙ ΑΛΛΟΙ) , 3η θέση:  Οικονομικό Νομικής (ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ)

                                                      Κυπελλούχος: Χημικό 1 (DRINK TEAM)

                         ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Πρωταθλητής: ΣΤΕΦ 11 (Στεφίτες) , 2η θέση: Επιστ.Υπολογιστών 2 (Staleeds) , 3η θέση:  ΤΕΜ 1 (Je TEM)

                                             Κυπελλούχος: ΣΤΕΦ 17 (Χανιώτες)

                         ΠΑΤΡΑ: Πρωταθλητής: ΣΤΕΦ 2 (EVOLUTION), 2η θέση: Ηλεκτρολόγοι Μηχ. (SANTOS LAGUNA) , 3η θέση:  Μαθηματικό 2 (ΤΡΙΩΝΥΜΑ)

                                       Κυπελλούχος: Φυσικό 1 (ΜΠΑΡΟΥΤΟΚΑΠΝΙΣΜΕΝΟΙ)
                         ΒΟΛΟΣ: Πρωταθλητής: Γεωπονία 2 (ΦΠΚ), 2η θέση: Χωροταξία 2 (VODKA JOUNIORS) , 3η θέση:  Mηχανολόγοι Μηχ 1 (BIZ BIZE)

                                        Κυπελλούχος: Γεωπονία 1 (SHAKE N BAKE)              
                         ΧΑΛΚΙΔΑ: Πρωταθλητής: ΤΕΙ Μηχανολογίας 3 (ΠΡΟΔΟΤΕΣ), 2η θέση: ΣΤΕΦ 6 (ΠΑΡΤΑΛΙΑ) , 3η θέση:  ΣΤΕΦ 4 (REXIALI)

                                          Κυπελλούχος: ΤΕΙ Μηχανολογίας 5 (ΚΟΚΚΙΝΟΙ ΔΙΑΒΟΛΟΙ)                     
                         ΛΑΜΙΑ: Πρωταθλητής: ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας 2 (ΑΜΠΑΛΟΙ), 2η θέση: ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας 1 (ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ) , 3η θέση:  TEI Ηλεκτρολογίας 4 (BARCELIOMA)

                                       Κυπελλούχος: ΣΤΕΦ (ΑΙΛΟΥΡΟΙ)            
                         ΧΑΝΙΑ: Πρωταθλητής: Μηχανικοί Περιβάλλοντος 1 (SEA DIAMOND), 2η θέση: ΜΠΔ 3 (ΤΖΙΑΛΟΡΟΜΑ) , 3η θέση:  ΜΠΔ 2 (OI ATΡOMHTOI)

                                      Κυπελλούχος: ΗΜΜΥ 5 (Α.Μ.Μ.Α.Ν)              
                        ΡΕΘΥΜΝΟ: Πρωταθλητής: Πανεπιστήμιο Κρήτης 2 (5x10), 2η θέση: Οικονομικό Ρεθύμνου (ATLETICO) , 3η θέση:  Πανεπιστήμιο Ρεθύμνου (REMAL                              MADRIT)

                                            Κυπελλούχος: Πολιτικό (ΤΙΦΟΖΙ)             
                        ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ: Πρωταθλητής: Στεφίτες – ΣΤΕΦ (1η Ηρακλείου) ,  2η θέση:  Οι Άλλοι – Μαθηματικό (2η Θεσ/νίκης),  3η θέση: Medisof PC –                                                                         Πληροφορική (1η Θεσ/νίκης),  4η θέση: Ένωσις ΤΕΦΑΑ – ΤΕΦΑΑ (1η Αθήνας),  5η θέση: Ρέθυμνο Σίτυ – ΤΕΦΑΑ (2η Αθήνας),  6η θέση:                                                       5x10 – Πανεπιστήμιο Κρήτης (1η Ρεθύμνου),  7η θέση: Λούκι Λουκ – Παντοίο (3η Αθήνας) ,  8η θέση: Προδότες – ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας                                                       (1η Χαλκίδας) ,  9η θέση: Staleeds – Επιστήμης Υπολογιστών (2η Ηρακλείου) ,  10η θέση: Sea Diamond – Μηχανικοί Περιβάλλοντος                                                         (1η Χανίων) , 11η θέση: Evolution – ΣΤΕΦ (1η Πάτρας) , 12η θέση: Άμπαλοι - ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας (1η Λαμίας) , 13η θέση: ΦΠΚ –                                                                   Γεωπονία (1η Βόλου)             
                                                     Κυπελλούχος: Χανιώτες – ΣΤΕΦ (1η Ηρακλείου) ,  2η θέση:  Ζαπατίστας – Πανεπιστήμιο Κρήτης (2η Αθήνας),  3η θέση: Αίλουροι –                                                           ΣΤΕΦ (1η Λαμίας),  4η θέση: Αμμάν – ΗΜΜΥ (1η Χανίων),  5η θέση: Κόκκινοι Διάβολοι – ΤΕΙ Μηχανολογίας (1η Χαλκίδας),  6η θέση:                                                         5x10 – SOSP – Θετικών Επιστημών (1η Αθήνας)

UNILeague 8: ΑΘΗΝΑ: Πρωταθλητής: ΤΕΦΑΑ (ΒΓΕΣ …ΣΕ ΕΙΔΑ), 2η θέση: Πληροφορική (PC MASTERS RELOADED) , 3η θέση:  ΕΚΠΑ (ΜΑΝΩΛΙΟΣ FC)
                                         Κυπελλούχος: ΕΚΠΑ (COKA JRS)
                         ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ: Πρωταθλητής: IEK ΔΕΛΤΑ (ΔΕΛΤΑ), 2η θέση: Πολυτεχνείο (BOCA JRS) , 3η θέση:  Ηλεκτρολόγοι Μηχ. (ΣΕΛΕΣΑΟ)
                                                     Κυπελλούχος: Δασολογία (Dortmund)
                         ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Πρωταθλητής: ΣΤΕΦ (MyVITA ΣΤΕΦΙΤΕΣ) , 2η θέση: ΣΔΟ (FUNKERTEAM) , 3η θέση:  TEM (JE TEM)
                                             Κυπελλούχος: ΣΤΕΦ (ROBERTO CAVALLI)
                         ΠΑΤΡΑ: Πρωταθλητής: Μαθηματικό (ΤΡΙΩΝΥΜΑ), 2η θέση: Γεωλογικό (ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ) , 3η θέση:  Μηχανολόγοι Μηχ. (ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ)
                                       Κυπελλούχος: ΣΤΕΦ (EVOLUTION)          
                         ΒΟΛΟΣ: Πρωταθλητής: Οικονομικό (ΑΜΠΑΛΟΙ) ΤΕΙ Μηχανολογίας (ΛΑΡΙΣΑΙΟΙ ΜΑΓΟΙ), 2η θέση: ΤΕΙ Μηχανολογίας (ΛΑΡΙΣΑΙΟΙ ΜΑΓΟΙ) , 3η θέση:                                                  Πολιτικοί Μηχ. (ΠΡΟΣΑΘΗΝΑΪΚΟΣ)
                                        Κυπελλούχος: Αρχιτεκτονική (ARCHICATS)                   
                         ΧΑΛΚΙΔΑ: Πρωταθλητής: ΣΤΕΦ (CASA DI CREPA), 2η θέση: ΤΕΙ Χαλκίδας (ΚΑΤΑΚΑΛΟΙ) , 3η θέση:  TΕΙ Χαλκίδας (ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΡΟΥ)
                                          Κυπελλούχος: ΙΕΚ Χαλκίδας (ΤΕΝΕΚΕΔΕΣ)                    
                         ΡΕΘΥΜΝΟ: Πρωταθλητής: TEI Ρεθύμνου (ALIGN), 2η θέση: Πανεπιστήμιο Κρήτης (ΑΜΠΑΛΟΙ) , 3η θέση:  Πανεπιστήμιο Κρήτης (5Χ10)
                                              Κυπελλούχος:  Μουσικών Σπουδών (GOAL-O-BARADES)       
                         ΧΑΝΙΑ: Πρωταθλητής: Μηχανικοί Περιβάλλοντος (3 ΛΑΛΟΥΝ ΚΑΙ 2 ΧΟΡΕΥΟΥΝ), 2η θέση: ΜΠΔ (ΤΖΙΑΛΟΡΟΜΑ) , 3η θέση:  ΜΠΔ (HONEY BADGERS)
                                      Κυπελλούχος:  Ηλεκτρολόγοι Μηχ. (ΑΜΜΑΝ)       
                        ΛΑΜΙΑ: Πρωταθλητής: ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας (ΑΜΠΑΛΟΙ), 2η θέση: ΣΤΕΦ (ΡΕΑΛ ΜΑΝΤΡΙ) , 3η θέση:  ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας (ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ)

                        ΚΥΠΡΟΣ: Πρωταθλητής: Frederic College (ΝΟ ΝΑΜΕ TEACHERS), 2η θέση: Νοσηλευτική (ORANGE) , 3η θέση:  Μαθηματικό (PLAYBOY)
                                         Κυπελλούχος: ΕΠΑΔ (GALAXICO)                            
                        ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ: Πρωταθλητής: Δέλτα – IEK Δέλτα (1η Θεσ/νίκης) ,  2η θέση:  MyVita Στεφίτες – ΣΤΕΦ (1η Ηρακλείου),  3η θέση: Align – ΤΕΙ Ρεθύμνου                                                         (1η Ρεθύμνου),  4η θέση: Orange – Νοσηλευτική (2η Κύπρου),  5η θέση: Μανωλιός FC – ΕΚΠΑ (3η Αθήνας),  6η θέση: PC masters                                                             Reloaded - Πληροφορική (2η Αθήνας),  7η θέση: Άμπαλοι – Οικονομικό (1η Βόλου) ,  8η θέση: CASA DI CREPA – ΣΤΕΦ (1η Χαλκίδας) ,                                                       9η θέση: Boca Jrs – Πολυτεχνείο (2η Θεσ/νίκης) ,  10η θέση: 3 λαλούν και 2 χορεύουν – Μηχανικοί Περιβάλλοντος (1η Χανίων) , 11η                                                       θέση: Άμπαλοι – ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας (1η Λαμίας) , 12η θέση: Funkerteam - ΣΔΟ (2η Ηρακλείου) , 13η θέση: Τριώνυμα – μαθηματικό                                                           (1η Πάτρας) , 14η θέση: Βγες…σε είδα – ΤΕΦΑΑ (1η Αθήνας), 15η θέση: Νο name Teachers – Frederic College (1η Κύπρου), 16η θέση:                                                       Playboy – Μαθηματικό (3η Κύπρου)          
                                                     Κυπελλούχος: Evolution – ΣΤΕΦ (1η Πάτρας)



UNILeague 9: ΑΘΗΝΑ: Πρωταθλητής: Πάντειο (ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ), 2η θέση: ΤΕΦΑΑ (ΕΝΩΣΗ ΤΕΦΑΑ) , 3η θέση:  ΕΚΠΑ (RAMROD FC)
                                         Κυπελλούχος: Ηλεκτρολόγοι Μηχ. (ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ)
                         ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ: Πρωταθλητής: Πληροφορική (MEDISOF PC), 2η θέση: Ηλεκτρολόγοι Μηχ. (ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΠΑΛΙΚΑΡΙΔΗΣ) , 3η θέση:  Πολυτεχνείο (BOCA                             JRS)
                                                     Κυπελλούχος: Χημικό (DRINK TEAM)
                         ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Πρωταθλητής: ΣΤΕΦ (ΣΤΕΦΙΤΕΣ) , 2η θέση: ΣΤΕΓ (ΡΟΖ ΑΛΗΤΕΣ) , 3η θέση:  ΣΤΕΦ (JUST CAVALI)
                                             Κυπελλούχος: ΣΤΕΦ (ΣΤΕΦΑΝΟΥΑ)
                         ΠΑΤΡΑ: Πρωταθλητής: ΣΤΕΦ (EVOLUTION), 2η θέση: Μαθηματικό (ΠΑ.ΛΕ.ΜΠΑ.) , 3η θέση:  Μαθηματικό (ΤΡΙΩΝΥΜΑ)
                                       Κυπελλούχος: Μηχανολόγοι Μηχ. (ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ)            
                         ΒΟΛΟΣ: Πρωταθλητής: Οικονομικό (ΑΜΠΑΛΟΙ), 2η θέση: ΤΕΙ Μηχανολογίας (ΜΑΓΟΙ) , 3η θέση:  Χωροταξία (VODKA JRS)
                                        Κυπελλούχος: ΤΕΙ Λογιστικής Λάρισας (HAVANA MASTERS)           
                         ΧΑΛΚΙΔΑ: Πρωταθλητής: ΤΕΙ Χαλκίδας (ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΡΟΥ), 2η θέση: Λογιστική (GIN TONIC) , 3η θέση:  ΣΤΕΦ (FC EST)
                                          Κυπελλούχος: ΤΕΙ Μηχανολογίας (ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ)                     
                         ΡΕΘΥΜΝΟ: Πρωταθλητής: TEI Ρεθύμνου (ALIGN), 2η θέση: Φιλοσοφική (ATLETICO VILLAGE) , 3η θέση:  TEI Κρήτης (ΚΥΡΙΟΣ ΣΠΥΡΟΣ)
                                              Κυπελλούχος: Οικονομικό (5Χ10)       
                         ΚΥΠΡΟΣ: Πρωταθλητής: Charter (BEEF), 2η θέση: Νοσηλευτική (ORANGE) , 3η θέση:  Νοσηλευτική (FANTASTC 10)
                                          Κυπελλούχος: Accounting (UNICHAMPIONS)                           
                         ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ: Πρωταθλητής: Medisof PC – Πληροφορική (1η Θεσ/νίκης) ,  2η θέση:  Λούκυ Λουκ – Πάντειο (1η Αθήνας),  3η θέση: Align – ΤΕΙ                                                                  Ρεθύμνου (1η Ρεθύμνου),  4η θέση: Evolution – ΣΤΕΦ (1η Πάτρας),  5η θέση: Orange – Νοσηλευτική (2η Κύπρου),  6η θέση: Beef -                                                            Charter (1η Κύπρου),  7η θέση: Άμπαλοι – Οικονομικό (1η Βόλου) ,  8η θέση: Γιουβεντούρου – ΤΕΙ Χαλκίδας (1η Χαλκίδας) ,  9η                                                                θέση: Στεφίτες – ΣΤΕΦ (1η Ηρακλείου) ,  10η θέση: Ροζ αλήτες – ΣΤΕΓ (2η Ηρακλείου) , 11η θέση: Ευαγόρας Παλικαρίδης –                                                                        Ηλεκτρολόγοι Μηχ (2η Θεσ/νίκης) , 12η θέση: Ένωση ΤΕΦΑΑ - ΤΕΦΑΑ (2η Αθήνας) , 13η θέση: Μάγοι – ΤΕΙ Μηχανολογίας (2η Βόλου)                                                        14η θέση: Ramrod FC – ΕΚΠΑ (3η Αθήνας)          
                                                      Κυπελλούχος: Πουθενάδες – Μηχανολόγοι Μηχ. (1η Πάτρας)



UNILeague 10: ΑΘΗΝΑ: Πρωταθλητής: Πληροφορική (AMIGOS), 2η θέση: Πάντειο (ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ) , 3η θέση:  ΕΚΠΑ (CSKA PSOFIAS)
                                           Κυπελλούχος: Πληροφορική (LOS COLOBAREIROS)
                           ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ: Πρωταθλητής: Πληροφορική (MEDISOF PC), 2η θέση: Πολυτεχνείο (Χ-ΜΕΝ) , 3η θέση:  Οικονομικό (ΛΥΚΟΣΚΥΛΑ)
                                                        Κυπελλούχος: ΣΣΑΣ (ARAB UNION)
                           ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Πρωταθλητής: ΣΤΕΦ (ΣΤΕΦΙΤΕΣ) , 2η θέση: ΣΤΕΦ (JUST CAVALLI) , 3η θέση:  CSD (KOURELIA FC)
                                               Κυπελλούχος: Πανεπιστήμιο Κρήτης (ΤΑ ΚΟΑΛΑ)
                           ΠΑΤΡΑ: Πρωταθλητής: Μαθηματικό (ΠΑ.ΛΕ.ΜΠΑ.), 2η θέση: Οικονομικό (ΝΑΥΑΓΙΑ) , 3η θέση:  Μηχανολόγοι Μηχ. (ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ)
                                         Κυπελλούχος: CEID (ΠΑΡΤΟΥ-ΖΕΝ-ΖΕΡΜΕΝ)          
                           ΒΟΛΟΣ: Πρωταθλητής: Παιδαγωγικό (GALACTICOS), 2η θέση: Οικονομικό (ΑΜΠΑΛΟΙ) , 3η θέση:  Οικονομικό (ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ)
                                          Κυπελλούχος: Μηχανολόγοι Μηχ. (ΠΕΛΑΤΣΙΟ)             
                           ΧΑΛΚΙΔΑ: Πρωταθλητής: ΤΕΙ Χαλκίδας (ASSENZA), 2η θέση: ΤΕΙ Χαλκίδας (FOTO VIDEO MAKIS) , 3η θέση:  ΤΕΙ Χαλκίδας (ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΡΟΥ)
                                            Κυπελλούχος: ΤΕΙ Χαλκίδας (GALACTICOS)                   
                           ΡΕΘΥΜΝΟ: Πρωταθλητής: TEI Ρεθύμνου (ALIGN), 2η θέση: TEI Ρεθύμνου (GOAL-O-BARADES) , 3η θέση:  Οικονομικό (ΑΜΠΑΛΟΙ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΙ)
                           ΚΥΠΡΟΣ: Πρωταθλητής: Management (COFFEE STOP), 2η θέση: EUC (FOOTBALL LOVERS) , 3η θέση:  Νοσηλευτική (ΣΠΕ ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ)
                                            Κυπελλούχος: Νοσηλευτική (THE BEST)                         
                           ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ: Πρωταθλητής: Amigos - Πληροφορική (1η Αθήνας) ,  2η θέση:  Align – ΤΕΙ Ρεθύμνου (1η Ρεθύμνου),  3η θέση: ΣΠΕ Στροβόλου –                                                                Νοσηλευτική (3η Κύπρου),  4η θέση: Medisof PC – Πληροφορική (1η Θεσ/νίκης),  5η θέση: Coffee Stop – Management (1η                                                                        Κύπρου),  6η θέση: Football Lovers - EUC (2η Κύπρου),  7η θέση: Galacticos – Παιδαγωγικό (1η Βόλου) ,  8η θέση: Ramrod FC –                                                                  ΕΚΠΑ (4η Αθήνας) ,  9η θέση: ΠΑΛΕΜΠΑ – Μαθηματικό (1η Πάτρας) ,  10η θέση: CSKA Psofias – ΕΚΠΑ (3η Αθήνας) , 11η θέση:                                                                    Στεφίτες – ΣΤΕΦ (1η Ηρακλείου) , 12η θέση: Just Cavali - ΣΤΕΦ (2η Ηρακλείου) , 13η θέση: X-Men – Πολυτεχνείο (2η Θεσ/νίκης) ,                                                                14η θέση: Assenza – ΤΕΙ Χαλκίδας (1η Χαλκίδας) , 15η θέση: Λούκυ Λουκ – Πάντειο (2η Αθήνας) , 16η θέση: Άμπαλοι – Οικονομικό                                                            (2η Βόλου)
                                                        Κυπελλούχος: Los Colobareiros – Πληροφορική (1η Αθήνας)

UNILeague 11: ΑΘΗΝΑ: Πρωταθλητής: Πληροφορική (AMIGOS), 2η θέση: ΠΑ.ΠΕΙ 3 (RIZZLA KΡΑΚΟΒΙΑΣ) , 3η θέση:  Ε.Κ.Π.Α 7 (RAMROD 2 F.C)
                                           Κυπελλούχος: Ε.Κ.Π.Α 2 (CSKA PSOFIAS)

                           ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ: Πρωταθλητής: Οικονομικό (ΛΥΚΟΣΚΥΛΑ), 2η θέση: Ηλεκτρολόγοι (ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΠΑΛΙΚΑΡΙΔΗΣ) , 3η θέση:  ΤΕΦΑΑ 1 (RESPECT)
                                                       Κυπελλούχος: ΑΕΑΘ (ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟΙ)

                           ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Πρωταθλητής: ΣΤΕΦ (JUST CAVALLI) , 2η θέση: UOC (ΤΑ ΚΟΑΛΑ) , 3η θέση:  ΣΤΕΦ (STEFITES)
                                               Κυπελλούχος: ΕΠΠ (ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ)

                           ΠΑΤΡΑ: Πρωταθλητής: Διοίκηση Επιχειρήσεων (ΝΑΥΑΓΙΑ), 2η θέση: Ιατρική (Σαλιγκέιρο) , 3η θέση:  Μηχανολόγοι Μηχ. (ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ)
                                         Κυπελλούχος: -           
                           ΒΟΛΟΣ: Πρωταθλητής: Οικονομικό (DILDOS), 2η θέση: Παιδαγωγικό (GALACTICOS) , 3η θέση:  Οικονομικό (ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ)
                                          Κυπελλούχος: Πολιτικοί Μηχ. (CAVO BALADISO)         
                           ΧΑΛΚΙΔΑ: Πρωταθλητής: ΤΕΙ Χαλκίδας (BARCHELONA), 2η θέση: ΤΕΙ Χαλκίδας (ΕΚΛΕΚΤΟΙ) , 3η θέση:  ΤΕΙ Χαλκίδας (ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΡΟΥ)
                                            Κυπελλούχος: ΤΕΙ Χαλκίδας (DRINK TEAM)                              
                          ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ: Πρωταθλητής: Amigos (Αθήνα), 2η θέση:  Ramrod 2 FC  (Αθήνα), 3η θέση: ΣΠΕ Στροβόλου (Κύπρος), 4η θέση: Λυκόσκυλα                                                                           (Θεσσαλονίκη), 5η θέση: Γεννίτσαροι (Αθήνα), 6η θέση: Λούκυ Λουκ (Αθήνα), 7η θέση: Ναυάγια (Πάτρα), 8η θέση: Respect                                                                         (Θεσσαλονίκη), 9η θέση: Dildos (Βόλος), 10η θέση: Rizzla Κρακοβίας (Αθήνα), 11η θέση: Γιουβεντούρου (Χαλκίδα), 12η θέση:                                                                     Ατρόμητοι (Βόλος), 13η θέση: Just Cavali (Ηράκλειο)
 
UNILeague 12: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ: Πρωταθλητής:  Κατζούνοι (Κύπρος- Λευκωσία), 2η θέση:  Στεφίτες  (Ηράκλειο), 3η θέση: Κυριάκος Ιωάννου (Θεσσαλονίκη), 4η θέση: Dildos (Βόλος)

Τελική κατάταξη Πρωτάθλημα:

Πρωταθλητής: Κατζούνοι (Κύπρος - Λευκωσία)
2η θέση: Στεφίτες (Ηράκλειο)
3η θέση: Κυριάκος Ιωάννου (Θεσσαλονίκη)
4η θέση: Dildos (Βόλ ος)
5η θέση: Larissa City (Θεσσαλονίκη)
6η θέση: Ramrod II (Αθήνα)
7η θέση: Selesao (Χαλκίδα)
8η θέση: Los Colobareiros (Αθήνα)
9η θέση: Amigos (Αθήνα)
10η θέση: Ταρούσα (Πάτρα)
11η θέση: Πιστόλια (Ιωάννινα)
12η θέση: Drink Team (Χαλκίδα)
13η θέση: Γενίτσαροι (Αθήνα)
14η θέση: Πολυμετοχικός (Ρέθυμνο)
15η θέση: Apple Bar (Ρέθυμνο)
16η θέση: Just Cavali (Ηράκλειο)

Τελική κατάταξη Κύπελλο:

1η θέση: Passage (Χαλκίδα)
2η θέση: Αδίστακτοι (Αθήνα)
3η θέση: Μοσχάτο Club (Αθήνα)
4η θέση: Santos Laguna Campeone (Κύπρος - Λευκωσία)
5η θέση: K-39 (Θεσσαλονίκη)
6η θέση: Νυχτερίδες (Ηράκλειο)
7η θέση: Χαβαλένθια (Αθήνα)
8η θέση: Biology (Πάτρα)

UNILeague 13: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ: Πρωταθλητής: Κωστάκηδες (Αθήνα), 2η θέση:   Larissa City  (Θεσσαλονίκη), 3η θέση: Amigos  (Αθήνα), 4η θέση: Ramrod II (Αθήνα)
Κυπελλούχος: Αδίστακτοι (Αθήνα)

Η πορεία των ομάδων σε πρωτάθλημα και Κύπελλο:

Πρωτάθλημα

Φάση 16
Larissa City πέρασε μπάι
Nαυάγια -Dherynia 1-3
Ramrod II-ΓΓΔ 7-2
passage-Ζήδρος 6-3
Dildos-Μιρτι 4-3
Κωστάκηδες Staboseto 6-2
Σκαταπέλτες-ειστήμονες 3-13
Αmigos πέρασε μπάι

Φάση 8
Larissa city-Dherynia 5-3
Ranrod II-Passage 5-4
Kωστάκηδες- Dildos 3-2
Amigos-Eπιστήμονες 8-5

Ημιτελικά
Larissa city-Ramrod 3-3 (8/7 στα πέναλντι)
Κωστάκηδες-Amigos 3-3 (6-5 στα πέναλντι)

Μικρός τελικός
Ramrod-Amigos 5-4

Μεγάλος Τελικός
Kωστάκηδες-Αmigos 3-0


Κύπελλο

Προημιτελικά
Ναυάγια -ΓΓΔ 13-3
Αδίστακτοι-oklahoma 5-3
Απλυτοι-Σκαταπέλτες 3-9
Γενίτσαροι Ζήδρος 6-2

Ημιτελικά
Ναυάγια-Αδίστακτοι 2-5
Σκαταπέλτες-Γενίτσαροι 7-2

Τελικός
Σκαταπέλτες-Αδίστακτοι 0-3

UNILeague 14: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ: Πρωταθλητής: Κωστάκηδες (Αθήνα), 2η θέση: Ramrod II (Αθήνα), 3η θέση: Align (Ρέθυμνο), 4η θέση: Τεφαατζήδες (Αθήνα)
Κυπελλούχος: Μοσχάτο(Αθήνα)

Τελική κατάταξη υπόλοιπων θέσεων:
5η θέση  Ramrod II FC
6η θέση Α Μάλιστα (Αθήνα)
7η θέση Συκές (Θεσσαλονίκη)
8η θέση  Dildos (Βόλος)
9η θέση  Αμβρυσσέας (Πάτρα)
10η θέση Φιλική Συμμετοχή (Ηράκλειο)
11η θέση Καυλαδούρες  (Ρέθυμνο)
12η θέση Sparkle (Χαλκίδα).

UNILeague 15: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ: Πρωταθλητής: Συκιές (Θεσσαλονίκη), 2η θέση:  Amigos  (Αθήνα), 3η θέση: Κωστάκηδες  (Αθήνα), 4η θέση: Αδίστακτοι (Αθήνα) 
Κυπελλούχος: Κωλομπαράδες (Αθήνα)

Συμμετέχοντες Τελικής φάσης:

1. Μοσχάτο (Αθήνα)
2. Αμβρυσσέας (Πάτρα)
3. Κωλομπαράδες (Αθήνα)
4. Dildos (Βόλος)
5. Ramrod II (Αθήνα)
6. Φιλική Συμμετοχή (Ηράκλειο)
7. Ζέβρες (Πάτρα)
8. Κωστάκηδες (Αθήνα)
9. Παπάδες (Θεσσαλονίκη)
10. Συκιές (Θεσσαλονίκη)
11. Ζήδρος (Θεσσαλονίκη)
12. Amigos (Αθήνα)
13. Align (Ρέθυμνο)
14. ΙΕΚ Δέλτα United (Ιωάννινα)
15. Αδίστακτοι (Αθήνα)
16. Α. Φ. Η. ΤΕΙ Κρήτης (Ηράκλειο)

UNILeague 16: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ: Πρωταθλητής: ΗΔΤ (Ρέθυμνο), 2η θέση:  Alex (Βόλος)

Κατηγορίες

Πληροφορίες

Αθλήματα

Αποτελέσματα - Στατιστικά

© 2018 Libero S&T. All rights reserved